Activități în parohiile EORI în perioada 7 – 13  octombrie 2019

PROTOPOPIATUL PIEMONTE I
Sâmbătă, 12 octombrie, în Parohia “Sfânta Cuvioasă Parascheva” - Torino se va săvârși Sfânta Liturghie arhierească cu ocazia împlinirii a 40 de ani de la înființarea comunității.

PROTOPOPIATUL TOSCANA I
Parohia “Sfânta Muceniță Anastasia Romana” – Prato, a găzduit marți, 8 octombrie, întâlnirea protopopială lunară a clericilor din Protopopiatul Toscana I.
Vineri, 11 octombrie, în Parohia “Sfânta Muceniță Agrippina” - Sesto Fiorentino s-a oficiat Taina Sfântului Maslu.

PROTOPOPIATUL TOSCANA II
Luni, 7 octombrie, clericii și preotesele din Protopopiatul Toscana II au avut o întâlnire duhovnicească cu biofizicianul Virgiliu Gheorghe.

PROTOPOPIATUL PUGLIA - BASILICATA
Parohia “Sfânta Treime” din Bari a găzduit joi, 10 octombrie, întâlnirea protopopială lunară a clericilor din Protopopiatul Puglia-Basilicata.

PROTOPOPIATUL SICILIA
Parohia “Sfântul Sfinţit Mucenic Haralambie” – Palermo va găzdui duminică, 13 octombrie, cea de-a treia ediție a Festivalului Portului Popular Romanesc. La eveniment vor participa toate parohiile din protopopiat.

Echipa Departamentului de Comunicare și Imagine al EORI