"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

 

Săptămâna Misiunii la Parohia Messina.

Luni,04 noiembrie 2019,în Parohia ,,Sfântul  Sfinti Mucenic Pangratie"din localitatea Messina, Protopopiatul Sicilia,s-a săvârșit  Taina Sfântului Maslu.

Cu prilejul acordat de către Departamentul  pentru  Misiune al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care organizează ,,Săptămâna Misiunii pe teren", am avut bucuria de a avea în mijlocul nostru pe PC Părinte Vasile POP,consilier eparhial al Episcopiei Ortodoxe Române a Spaniei și Portugaliei. A fost prezent și PC Părinte Protopop Nicolae CHILCOS de la Parohia Ragusa.

După săvârșirea Tainei Sfântului Maslu, PC Părinte  Vasile POP, a ținut  cuvânt de  învățătură și  zidire sufletească, privind Familia Creștină, subliniind cultivarea virtuților creștine  in familie și importanța aducerii copiilor la Biserică.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

2851535