Săptămâna Misiunii la Parohia Messina.

Luni,04 noiembrie 2019,în Parohia ,,Sfântul  Sfinti Mucenic Pangratie"din localitatea Messina, Protopopiatul Sicilia,s-a săvârșit  Taina Sfântului Maslu.

Cu prilejul acordat de către Departamentul  pentru  Misiune al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care organizează ,,Săptămâna Misiunii pe teren", am avut bucuria de a avea în mijlocul nostru pe PC Părinte Vasile POP,consilier eparhial al Episcopiei Ortodoxe Române a Spaniei și Portugaliei. A fost prezent și PC Părinte Protopop Nicolae CHILCOS de la Parohia Ragusa.

După săvârșirea Tainei Sfântului Maslu, PC Părinte  Vasile POP, a ținut  cuvânt de  învățătură și  zidire sufletească, privind Familia Creștină, subliniind cultivarea virtuților creștine  in familie și importanța aducerii copiilor la Biserică.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581