"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Hramul Parohiei Anzio-Lavinio

Sâmbăta, 23 noiembrie 2019 Parohia ”Cuviosul  Antonie de la Iezerul - Vâlcea” din Anzio – Lavinio și-a sărbătorit cel de-al X-lea hram. Sfânta Liturghie a fost săvârșită în sobor de către PC Părinte Protopop Nicolae Strugaru, al Protopopiatului Lazio III, alături de un numeros grup de preoți din împrejurimi sau prieteni ai parohiei. Credincioșii de toate vârstele au trăit bucuria de a se ruga Cuviosului Antonie și de a se împărtăși cu Trupul și Sângele Domnului în perioada aceasta a Postului Nașterii Domnului.

A consemnat, pr. Gheorghe Zavate

 

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

2884765