"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Ședință preoțească în Protopopiatul Triveneto I

În ziua de 19 Martie 2019, a avut loc la Venezia-Mestre ședința preoților din Protopopiatul Triveneto I N.E., ședință prezidată de părintele protoiereu Avram Matei. În cadrul acestei ședințe s-au adus la cunoștința preoților ultimele hotărâri ale Adunării Eparhiale ce a avut loc la Roma. S-au stabilit datele manifestărilor pe protopopiat a următoarelor evenimente: Slujba de pomenire a eroilor, ce va avea loc la cimitirul militar de la Cormons (UD), Festivalul Bucuriei, Ziua Familiei, precum și organizarea taberelor pe grupele pastorale din protopopiat.

S-a stabilit de asemenea ca în luna Iunie, odată cu încheierea anului școlar, fiecare parohie să organizeze GREST pentru copiii din parohii. Seara s-a încheiat cu o agapă frățească.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

2797764