"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Instalarea noului preot paroh la San Marino

Cu ajutorul lui Dumnezeu si cu binecuvântarea Preasfințitului Siluan, duminică, 4 August, la ceas de seara, in Parohia Sfânta Mare Muceniță Marina, din Republica San Marino, a fost săvârșită Taina Sfântului Maslu la care au participat preoții din protopopiatul Emilia-Romagna II, Episcopia Ortodoxă Română a Italiei, dar si credincioșii parohiei.

La finalul slujbei a fost săvârșită instalarea noului preot paroh, în persoana preacucernicului părinte Ștefan Răzvan Damaschin, de către Părintele Protopop Vasile Jora, care i-a adresat un cuvânt de încurajare în noua misiune încredințată.

Domnul sa binecuvânteze viitoarea lucrare a noului părinte duhovnicesc al comunității din Republica San Marino !

 

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

2984130