Taina Sfântului Maslu și ședință protopopială în parohia Savona

Vineri 6 Septembrie 2019 în parohia ,,Sfântul Proroc Ioan Botezătorul ”din Savona, cu ajutorul Bunului Dumnezeu s-a săvârșit Taina Sfântului Maslu la care au participat toți părinții din protopopiatul Liguria împreună cu părintele protopop Filip Constantin. În cadrul acestei întâlniri s-a desfășurat și ședința protopopială unde s-au discutat problemele pastoral-misionare cu care se confruntă fiecare parohie, proiectele și modul de organizare în Noul An Bisericesc. Mulțumim Domnului Dumnezeu pentru toate cele împlinite și în același timp Îl rugăm ca și în noul anul care a început să ne ajute ca toate să le facem spre slava Lui.

Preot paroh Gheorghe Andronic

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581